Nga Rajoni
30 korrik 2021
Ministri Vitia flet për vendosjen e masave të reja anti-Covid në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka folur për mundësinë e përhapjes së variantit Delta në Kosovë.

Vitia ka thënë se varianti Delta tashmë është përhapur në shumë vende të Evropës dhe nuk përjashtohet edhe Kosova, shkruan Reporteri.net.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të vaksinohen, ngase siç është shprehur Vitia, jemi ende shumë larg përfundimit të pandemisë.

Vitia ka folur edhe për mundësinë e vendosjes së masave të reja. Ai ka thënë se për një vendim të tillë do të përcjellin situatën epidemiologjike në vend.

“Ky është një proces dinamik, ne do të përcjellim trendin siç bëjnë edhe shtetet tjera. Në momentin kur kemi situatë të qetë epidemiologjike ne do të zbusim masat, por në momentin kur situata rëndohet do të shohim për veprime të tjera”, u shpreh Vitia në konferencë për media. /Reproetri.netTë ndryshme
Më shumë
Moti sot me vranësira mesatare, temperature deri më 38 gradë 1 gusht 2020
BE heq kufizimet e udhëtimit, Rama: Ia dolëm, Shqipëria nuk ndalet16 qershor 2021
Vrasësit e fëmijëve ekzekutohen në asfalt me plumb në kokë, në sheshin publik në Jemen17 qershor 2021