Nga Vendi
4 shtator 2021
Garë e nxehtë në Gostivar, zyrtarizohen tre kandidatë

Me kandidaturën e Nevzat Bejtës kompletohet lista e kandidatëve për kryetar të Gostivarit. Tre parti politike do të luftojnë për të marrë besimin e gostivarasve më 17 tetor

I pari që e shpalli kandidaturën është kryetari aktual i opozitës, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Arben Taravari.

I dyti u zyrtarizua Fadil Zendeli nga Lëvizja Besa.

Kurse sot si kandidat u publikua edhe Nevzat Bejta nga radhët e BDI-së, i cili para Taravarit ka udhëhequr me Gostivarin.Të ndryshme
Më shumë
Qeveria e Maqedonisë vendosi: Derivatet do të shtrenjtohen me 3,5 denarë24 qershor 2021
Filipçe: Dyshohet se Covid-19 është rikthyer tek një pacient nga Kumanova29 qershor 2020
Mbappe u largua nga fusha mes lotëve25 korrik 2020