Nga Vendi
15 shtator 2021
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të ketë edhe vranësira lokale, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 35 gradë celcius.

Deri të premten moti pritet të jetë me diell dhe stabil, ndërsa gjatë fundjavës do të ketë reshje të shiut.

/Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Buzhala: Diaspora nuk e ndihmon shtetin, ata e ndihmojnë nanën, babën e vëllaun e vet24 qershor 2021
Këngëtari i njohur shqiptar dërgohet me urgjencë në spital 9 korrik 2021
Filipçe: Situata me COVID-19 shkon drejt përmirësimit 6 shtator 2021