Nga Vendi
15 shtator 2021
Ali Ahmeti: Tragjedia në Tetovë, dhimbje e madhe për të gjithë – opozita mos ta politizojë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, në një prononcim për gazetën LAJM, ka thënë se tragjedia që ndodhi në spitalin moduar të Tetovës është dhimbje e madhe për të gjithë qytetarët e vendit dhe në veçanti për familjarët e viktimave.

“Është dhimbje e madhe për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Është dhimbje e madhe për familjet që kanë humbur të afërmit e tyre dhe e tërë përpjekja bëhet të zbardhet e vërteta. Në ndihmë për të vërtetën na kanë ardhur edhe nga vendet e Evropës Perendimore, si nga Gjermania, NATO dhe SHBA. Opinioni pret që të dijë të vërtetën dhe familjet dhe familjet të dijnë të vërtetën”, tha Ahmeti.

LAJM: Opozita akuzon se institucionet tentojnë të shmagin përgjegjësinë. A do të ketë përgjegjësi?

“Nuk mendoj që kjo situatë duhet të përdoret për qëllime të politikave ditore sepse nuk i ndihmon dhe nuk i shëron dot plagët që janë shkaktuar. Të gjithë duhet të jemi racional. Askush nuk i është gëzuar kësaj tragjedie dhe ne do të përpiqemi që të zbardhim të vërtetën”, tha Ali Ahmeti për gazetën LAJM.Të ndryshme
Më shumë
Kush ja bën fotot provokuese? Ledina Çelo: Burri ka hequr dorë29 korrik 2021
Çifti ‘detyron’ të ftuarit t’i lajnë pjatat pas përfundimit të dasmës së tyre 1 korrik 2021
OBRM-PDUKM: Zaev pa u konsultuar me partitë politike kërkon shtyrje të zgjedhjeve lokale21 korrik 2021