Teknologji
10 tetor 2021
Apple pritet të nxjerrë laptopin më të mirë në treg

 

Apple mund të jetë duke punuar për një laptop të ri dhe mund të dalë në treg shumë shpejt. MacBook Pro 2021 thuhet se do të lansohet më vonë këtë muaj. Sipas raporteve, laptopi i fundit nga kompania do të ketë një ekran mini LED 14 inç, një dizajn të ri me skaje të sheshta, një port HDMI dhe një vend të kartës SD.

Laptopi do të ketë gjithashtu çipin e ri të fuqishëm M1X, i cili është “një çip M1 më intensiv në grafikë dhe i fokusuar në profesionalizëm”, sipas Mark Gurman të Bloomberg. M1X pritet të jetë një version edhe më i fuqishëm i këtij çipi që do t’i japë MacBook Pro avantazhin ndaj laptopëve të tjerë në treg.Të ndryshme
Më shumë
Daçiq: Po shkonim drejt kompromisit, por pastaj në dialog erdhi Albin Kurti15 qershor 2021
Fehmiu e Xheva janë të pashembullt në historinë moderne të kombit27 shtator 2021
“Anjezë ma kpute shpirtin bab”, postimi prekës i babait të 18 vjeçares që vdiq në aksidentin në Kroaci26 korrik 2021