Nga Vendi
28 tetor 2021
“E majta” e Maqedonisë: Votoni sipas bindjeve tuaja

Kryetari i partisë “E majta” u bëri thirrje anëtarëve partiak të votojnë sipas bindjeve të tyre në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale.

Ai po ashtu theksoi se ka disponim kundër qeverisë.

“Sa i përket votimit në rreth të dytë, ne thirrmi në vetëdijen personale të anëtarëve dhe mbështetësve dhe të njëjtë të votojnë sipas bindjeve të tyre”, tha Apasiev

Nga kjo parti thanë se kanë koalicion me popullin dhe me qytetarët dhe për këtë shkak refuzojnë koalicion formal me çdo subjekt politik.

Ndryshe, në zgjedhjet lokale kjo parti fitoi disa këshilltarë në disa komuna, ndërsa në rreth të dytë nuk ka asnjë kandidat në garë./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Zbulohet data kur starton sezoni i ri i “Për’puthen” 1 shtator 2021
Inicijativa qytetare “Më mirë për Tetovën”, shkojnë në zgjedhje me slloganin “ta bëjmë Tetovën qytet” 3 shtator 2021
Mërgimtari nga Suedia: Sa herë vi në Kosovë, më duket si në xhungël24 qershor 2021