Nga Vendi
23 nntor 2021
Qeveria shpall tre ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me një njoftim në Facebook ka treguar se në vend do të ketë ditë zie, duke filluar nga sot 23 nëntor.

“Qeveria në mbledhjen e sotshme ka shpallur tre ditë zie në gjithë territorin e shtetit. 23, 24 dhe 25 nëntor do të jenë ditë zie në Maqedoni, për shkak të tragjedisë ku kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia e Veriut” ka shkruar Zaev.

Kryeministri Zaev është duke qëndruar në Bullgari së bashku me ministrat Bujar Osmani dhe Venko Filipce, dhe kryeprokurorin Ljubomir Joveski./Express

 Të ndryshme
Më shumë
Fshihet ngjarja/ Makina e drejtorit të policisë përplas ‘Smart-in’, drejtuesja në gjendje të rëndë31 korrik 2020
Selimi: Taksisti, simpatizues i VMRO-së, me ton qortues më tregoi se cka duhet të flas nëpër debate25 tetor 2021
BDl takon arsimtarët dhe profesorët tetovar (FOTO)26 qershor 2020