Nga Vendi
27 nntor 2021
Zaev shpreh ngushëllime për viktimat e Gllogjanit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka shprehur ngushëllime për rastin e mbrëmshëm që ndodhi në Gllogjan.

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, shpreh keqardhje për tragjedinë e tmerrshme që ndodhi në Kosovë.

Nuk ka fjalë ngushëllimi për prindërit e fëmijëve që tragjikisht humbën jetën, e as për të gjithë qytetarët e Kosovës që po vajtojnë për jetët e humbura.

Jemi bashkë në zi me mendimet tona dhe dëshirojmë shumë forcë që të kalojë pikëllimi dhe dhimbja”./AlsatMTë ndryshme
Më shumë
Një viktimë dhe 141 raste të reja me Covid-19, shërohen 161 pacientë11 gusht 2020
Brenda baneses luksoze të Elites dhe Gjikos23 korrik 2021
Lajçi vargje 18-vjeçares së vrarë: Nënë gjithçka më mësove por si të mbrohem nga një burrë s’më kallxove25 gusht 2021