Nga Vendi
27 nntor 2021
Raporti 24 orësh mbi gjendjen e Koronavirusit në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 463 raste të reja, jetën e kanë humbur 17 persona, ndërsa 336 e kanë fituar betejën me Covid -19. Që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 214.676, ndërsa prej tyre janë shëruar 198.755 dhe 7.528  kanë humbur jetën. Rastet aktive me virus në vend janë 8.393./alsatM

 Të ndryshme
Më shumë
Filipçe: Spitalet janë të stërngarkuar nga persona të cilët nuk janë të vaksinuar31 gusht 2021
Mbi 220 mijë persona të vaksinuar me dozën e dytë në Maqedoninë e Veriut 3 korrik 2021
Dyshohet që shkaktoi zjarre, arrestohet i moshuari nga Dibra 9 gusht 2021