Nga Rajoni
11 dhjetor 2021
Berisha voton për shkarkimin e Lulzim Bashës

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo kanë votuar për shkarkimin e kreut aktual Lulzim Basha.

Berisha u afrua pranë kutive për të votuar kur shumica e delegatëve kanë hedhur tashmë votat për shkarkimin e Bashës.

Pasi ka hedhur voton e tij në kuti, Berisha ka përshëndetur me ngritjen e dy gishtave. Ndërsa ditën e sotme pritet edhe të bëhet numërimi i votave, për të kuptuar nëse ata kanë votuar për largimin ose jo të kreut aktual të PD, Lulzim Basha.

Kujtojmë se Berisha thirri Kuvendin e PD-së, për të shkarkuar Lulzim Bashën nga detyra e kryetarit, ndërsa ka deklaruar se do të kandidojë për drejtues të kësaj partie.

Ndërsa nuk dihet se si do të reagojë selia blu dhe kryetari i saj ndaj këtij votimi, do e njohë atë apo jo./Opinion.al

                           Të ndryshme
Më shumë
Zaev: Nuk e kemi patjetër të koalicionojmë me Ahmetin, pasi Sela është afër me mandate12 korrik 2020
Dasma me makina luksoze dhe të zhurmshme që zgjati katër ditë shqetëson banorët, ata lajmërojnë policinë 5 korrik 2021
Papa Françesku do të japë dorëheqjen? Mediat italiane zbulojnë arsyet e mundshme24 gusht 2021