Nga Vendi
4 gusht 2020
Mickoski: Deputetë nga koalicioni i LSDM-së mund të mbështesin programin e VMRO-së

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk e përjashton mundësinë që disa deputetë të koalicionit të LSDM-së të mbështesin programin e partisë së tij. Siç tha ai, VMRO-DPMNE në periudhën e ardhshme do të përpiqet të formojë një shumicë parlamentare të ndërtuar mbi filozofi politike, e jo mbi tregti politike.

“VMRO-DPMNE në të kaluarën dhe në periudhën në vijim përqendrohet në formimin e një mazhorance të re parlamentare, e cila do të nënkuptojë një qeveri të re e cila do të përqendrohet në trajtimin e të gjitha problemeve që nënkuptojnë jetën për bashkëqytetarët tanë, para se gjithash ajo ka të bëjë me menaxhimin e Kovid 19”, tha Mickoski.Të ndryshme
Më shumë
Adelina Tahiri si zonjë shtëpie22 shtator 2021
Konkurrenti i njohur provon ta puth Bora Zemanin, moderatorja i reagon: “Me mua …” 2 korrik 2021
A janë dasmat shkaktari kryesor pse po rritet numri i infektimeve? Tregon vetë Filipçe 9 gusht 2021