Nga Rajoni
27 qershor 2020
Përzgjedhja e kandidatëve/ Republikanët Amerikanë: PD po tregon lidership model për Shqipërinë

Instituti Republikan Amerikan ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike për zgjedhjen e anëtarëve të kësaj force, si dhe kandidatët për deputetë apo kryetarë bashkie.

Drejtori i Programit për Europën pranë Partisë Republikane të SHBA-ve, Thibauld Muzeurges shprehu konsideratën e tij për procesin zgjedhor që selia blu po ndërmerr brenda radhëve të saj, për të zgjedhur nga anëtarësia kandidatët për deputetë dhe kryetarë bashkish.

“Dje,@lulzimbasha_al&@pdshqiperi ndërmorën një hap të guximshëm në zgjedhjen e kandidatëve për të partisë në mënyrë transparente nga anëtarësia e saj. Duke paraqitur një sërë rregullash të qarta për procesin e primareve, PD po tregon lidership në përzgjedhjen e kandidatëve si dhe një model për Shqipërinë dhe tërë rajonin.”, shkruan Muzeurges.

Ky proces është mbështetur dhe asistuar edhe nga Fondacioni Ëestminister dhe Partia Konservatore në Britaninë e Madhe.Të ndryshme
Më shumë
Zaho në klasë të parë, Kryeministri Rama i jep këshillat që nuk do të donte asnjë prind27 gusht 2020
Shkarkimi i Ziberit/ Ademi ‘selam’ Filipçes: Ndoshta mundesh me shkarku, por nuk do te mundesh më, sepse do te shkarkohesh vet!27 qershor 2020
Nesër vendimi final për vitin e ri shkollor10 gusht 2020