Nga Bota
26 korrik 2021
“Ishte ora 2 e natës…”, Gruaja ngrin në vend kur e sheh një dron në dritaren e dhomës së gjumit

Dronët janë kthyer në problem të madh, për qëllimin që përdoren.

Kështu, në Angli, është raportuar një ngjarje e pazakontë. Një nënë e re , e cila nuk ka preferuar të identifikohet, ka raportuar në polici se kur ka shkuar në dhomën e foshnjës së saj 11-muajshe rreth orës të mëngjesit ka parë në dritare një dron.

Droni ishte i pajisur me kamera dhe po vëzhgonte nga dritarja në dhomën e fëmijës.

E tmerruar ajo ka marrë në krahë në krahë menjëherë fëmijën e saj. Sipas “Daily Mail”, mendohet se droni mund të jetë përdorur nga bandat e hajdutëve, të cilët kontrollojnë terrenin paraprakisht pastaj veprojnë.

“Shikova jashtë dhe droni po fluturonte. Mendova nëse i ndez dritat ata do të zbulojnë se i kam parë, kështu që zbrita poshtë dhe pashë në kopshtin tim. Pastaj u ktheva dhe ndeza dritat e oborrit jashtë, në këtë moment, droni u largua”, u shpreh gruaja.Të ndryshme
Më shumë
Zaev: Bisedimet për BE-në nuk duhet të shndërrohen në bisedime me Bullgarinë25 qershor 2021
Reagon Kompania përgjegjëse për ndërtimin e spitalit modular në Tetovë: Demantojmë informacionet që kanë për qëllim denigrimin e kompanisë sonë 9 shtator 2021
15 ushqimet më të shëndetshme, pastrojnë toksinat e parandalojnë kancerin 5 korrik 2020