Nga Vendi
6 shtator 2021
Zaev për aksidentin tragjik: Kiçeec është liruar nga burgu me argumente

Kryeministri Zoran Zaev sot ka komentuar aksidentin tragjik në rrugën Gostivar-Kërçovë ku një i ri humbi jetën.

Zaev tha në lidhje me përfshirjen në aksident të të burgosurit Zoran Milevski-Kiçeec ka biseduar me drejtorin për Zbatimin e Sanksioneve, Marijan Spasovski dhe se ai ka argumentuar që Kiçeec është liruar me arsyestim shëndetësorë.

“Këtu kemi të bëjmë me dokumentacion të kompletuar mjekësorë, për arsye shëndetësore, që i takon çdo personi që vuan dënimin që të mund t’i shfrytëzojë posaçërisht me këto argumente që janë me nënshkrime nga mjekë përkatës”, tha mes tjerash Zaev.

Kreu i ekzekutivit tha se nuk ka informacione se pse Kiçeec po udhëtonte drejt Shkupit dhe se pse me të po udhëtonin edhe dy shtetas serb.



Të ndryshme
Më shumë
Cfarë po ndodhe në tetove? Cfarë po përgatit Forumi Rinor i BDI-së 9 korrik 2020
Robert Berisha: Vajza ime, Renee nuk e di se jemi divorcuar me Nora Istrefin18 tetor 2021
PDSH konfirmon mbështetjen për Ramiz Merkon në Strugë28 tetor 2021