Nga Rajoni
14 shtator 2021
Vdes ish-Myftiu i Kosovës, Rexhep Boja

Në moshën 75-vjeçare ka ndërruar jetë Rexhep Boja, ish-Myftiu i Kosovës.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik Bashkësia Islame e Kosovës.

“Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ngushëllon familjen Boja, miqtë, kolegët, të gjithë besimtarët mysliman si dhe qytetarët e Kosovës”, thuhet në njoftim.Të ndryshme
Më shumë
Natë dramatike në Gostivar: Dy njerëz kërkohen në ujërat e Vardarit29 gusht 2020
Ndodh e papritura: ‘Ndahen’ çifti i njohur i rrjeteve sociale, Rita dhe Fidani30 qershor 2021
Rovena Stefa bën ndryshimin drastik, sikur ta kishin ‘pickuar’ bletët 2 shtator 2021