Nga Vendi
19 korrik 2020
Maqedoni: 127 raste të reja me COVID-19, humbin jetën tetë persona

Siç njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve nga 904 testime janë regjistruar 127 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja Shkupi ka 57 raste, Kumanova 4, Shtipi 13, Tetova 6, Struga 10, Ohri 7, Gostivari 89, Kavadari Demir Hisari me nga 1 rast, Kratova dhe Probishtipi me nga 2 raste, Kërçova me 4 raste dhe Sveti Nikole 12 raste.

Nga MSH bëjnë të ditur se kanë humbur jetën edhe tetë pacientë, prej të cilëve pesë janë nga Shkupi, një nga Tetova, një nga Struga dhe një nga Kërçova.

Instituti për Shëndet Publik poashtu regjistroi edhe 83 pacientë të shëruar. Deri tani në Maqedoni janë bërë 85.820 testime për coronavirus.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 9.153, numri i të shëruarve 4.810, numri i të vdekurve 422, ndërsa momentalisht ka 3.921 raste aktive./Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Maqedoni: Në dy ditët e para janë regjistruar mbi 136 mijë persona 7 shtator 2021
Arrestohet 61-vjeçari në Kavajë, ngacmoi seksualisht një 14-vjeçare30 qershor 2021
Maqedoni, viti i ri shkollor me probleme të vjetra, mungesa e librave shqetësim për nxënësit29 gusht 2020