Sport
22 qershor 2021
Euro 2020: UEFA nuk lejon ndriçimin me ngjyrat e ylberit

UEFA nuk e pranoi kërkesën e bashkiakëve të Mynihut për ta ndriçuar me ngjyrat e ylberit stadiumin e futbollit të qytetit gjatë ndeshjes Gjermani-Hungari të mërkurën.

"UEFA është në bazë të statutit një organizatë neutrale politike dhe fetare.

Për shkak të kontekstit politik të kësaj kërkese të veçantë, UEFA-s i duhet ta refuzojë këtë kërkesëTë ndryshme
Më shumë
Arilenën s’e keni parë kaq provokative (FOTO)27 qershor 2020
Fëmijët deri në 14 vjet më shumë infektojnë, s’është koha për hapjen e shkollave dhe çerdheve 2 gusht 2020
Si t’ja kërkoni paratë dikujt që ju ka borxh, pa u vënë në siklet24 qershor 2021