Kuriozitete
8 korrik 2021
Bota mund të mbetet pa çokollatë në 2050-ën

Disa njerëz nuk e imagjinojnë dot botën pa çokollatë, por ja që duhet.

Në një të ardhme jo shumë të largët, diku rreth 2050-ës, çokollata mund të zhduket. Ky është rezultat e analizës dhe studimeve të thelluara që kanë nisur që në 2016-ën. Fajin e ka ngrohja globale.

Ngrohja globale mund të çojë në rrezik zhdukjeje të kakaos dhe për rrjedhojë edhe të çokollatës.

Kjo, të paktën, është ajo që pretendojnë studiuesit e Administratës Kombëtare të Oqeanisë dhe Atmosferës (NOAA).

E përdorim për të marrë veten me të mirë, për të përmirësuar humorin, për të shpërblyer të vegjlit, por me shumë mundësi do duhet të mësohemi edhe pa të.Të ndryshme
Më shumë
Rrëfimi i 37-vjeçares që u maltretua nga burri: Qe 20 vjet m’ka rreh me stupc e shishe, ma ka ngul thikën disa herë22 qershor 2021
Kimete Berisha: Kosova ferr për shqiptarët, serbët e Kurtit po marrin rroga nga shteti pa punuar26 korrik 2021
Paralajmërohet largimi i turistëve nga Shqipëria për shkak të çmimeve të larta21 korrik 2021