Nga Rajoni
2 shtator 2021
Lulzim Basha reagon pas shpalljes së kabinetit të ri qeveritar nga Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas Asamblesë së Partisë Socialiste, ku kryeministri Edi Rama shpalli emrat e kabinetit të ri qeveritar për mandatin e tretë.

Përmes një shkrimi në faqen e vet në Faceook, kryedemokrati e cilëson kreun e qeverisë, Edi Rama shkatërrues të bashkëjetesës demokratike dhe përgjegjës për kriminalizimin e vendit, i cili sipas tij mund të recitojë për të gënjyer veten, por nuk gënjen dot shqiptarët për masakrën zgjedhore.

Për kreun e PD, OSBE/ODIHR vërtetoi se në 25 prill zgjedhjet nuk ishin të lira dhe demokratike dhe u shoqëruan me blerjen masive të votave dhe presionin ndaj votuesve.

“Për Partinë Demokratike, raporti i OSBE/ODIHR nuk është vetëm konfirmim i asaj që ne kemi denoncuar dhe që shqiptarët kanë përjetuar prej këtij regjimi të korruptuar, i cili ka vrarë votën e lirë dhe bashkë me të demokracinë, por një udhërrëfyes për aksionin tonë brenda dhe jashtë vendit, për t’iu kthyer shqiptarëve të drejtën për të pasur një qeveri që buron nga vullneti i tyre i lirë, jo nga krimi dhe korrupsioni që e kanë lënë Shqipërinë në vend numëro për shumë gjatë”, shkruan Basha. /Telegrafi/

 Të ndryshme
Më shumë
Zjarri shkrumbon 90% të fshatit që regjistroi temperaturën më të lartë në Kanada 2 korrik 2021
Grubi: Korrupsioni është virus më i rrezikshëm se Covidi 6 shtator 2021
Dashtevski: Në 99 për qind të vendvotimeve aparatet për leximin e gjurmëve të gishtërinjve kanë punuar mirë20 tetor 2021