Nga Rajoni
24 shtator 2021
Rama takon George Soros: Mik i çmuar dhe mbështetës i Shoqërisë së Hapur

Kryeministri shqiptar, Edi Rama është takuar në Nju Jork me George Soros. Lajmin e bëri të ditur vet kryeministri nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Krahasa fotos, Rama shkruan se Soros është një mik i çmuar i tij dhe një mbështetës i shoqërisë së hapur.

“Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”,-shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në SHBA në kuadër të mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshmë të OKB.

 Të ndryshme
Më shumë
Fjolla Morina del nga burgu? Fotoja e bashkëshortit që ngriti dyshimet13 gusht 2021
Gjashtë viktima dhe 88 raste të reja me Covid-19, shërohen 113 pacientë 5 gusht 2020
Beqarovski: Virusi është si një “snajperist”, dje ai arriti të “plagosë” 999 persona dhe të “vrasë” 14 persona18 gusht 2021