Nga Vendi
31 tetor 2021
Rezultatet e para për Komunën e Vrapçishtit

Komisioni Shtetëror për Zgjedhje ka shpallur rezultatet e para të zgjedhjeve në rreth të dytë në Vrapçisht.

Sipas të dhënave të fundit, nga 12 vendvotime nga gjithsej 39 vendvotime, për Nebi Rexhepin nga BDi kanë votuar 1.129 persona ose 44.52%, ndërsa për Isen Shabanin kanë votuar 1.351 vota ose 53.27%.

Përndryshe, në rrethin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut dalja ka qenë 48,88%, apo 633.146 qytetarë nga 1.335.556 qytetarë që kanë mundur të votojnë në komunat ku është votuar për rreth të dytë. /Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
OBRM-PPDUKM: Me rritjen e çmimit të derivateve të naftës, Zaev do të merr nga 54 milionë euro nga qytetarët dhe firmat24 qershor 2021
Këtë vit numër rekord zjarresh në rajonin e Pollogut24 gusht 2021
Vëllai zbulon mesazhin e fundit me 28-vjeçarin që vdiq pasi ra nga kati i pestë i hotelit në Tiranë17 shtator 2021