Nga Vendi
31 gusht 2020
Maqedonia e Veriut drejt fitores së madhe, bie ndjeshëm numri i të prekurve me koronavirus për 24-orë

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur betejën me Covid-19 tre persona, një pacient i moshës 51-vjeç nga Gostivari, një nga Prilepi i moshës 65- vjeçare dhe një paciente nga Vinica e moshës 78-vjeçe.

Ndërkaq 11 persona janë konstatuar me virus nga 450 teste që janë bërë, njoftohet nga ministria. Sa i përket komunave: Shkup-3, Kumanovë-1, Tetovë-1, Gostivar-1, Gjevgjeli-1, Kriva Pallankë-1, Berovë-1, Vinicë-1 dhe Dellçevë-1

Një lajm i mirë vjen nga Instituti për Shëndetin Publik ku njoftohet se 95 pacientë janë shëruar: Shkup-44, Shtip-16, Prilep-3, Veles-2, Kavadar-4, Gostivar-2, Vinic-3, Sveti Nikollë-11, Kërçovë-1 dhe Negotinë-1.Të ndryshme
Më shumë
KSI-ja do të marrë vendim për masa kundër variantit Delta 5 korrik 2021
Kinë, testohet treni me shpejtësi prej 600 km/h22 qershor 2020
Haradinaj: Baca Fazli iku nga kjo botë duke lënë mbrapa një jetë të tërë me sfida 7 korrik 2021